ANOTACE

Team Coaching – Mastering Traits and Techniques

Cílem workshopu je poukázat na typické problémy nebo blokády v týmové práci a následně představit soubor technik vhodných pro jejich řešení. Po krátkém úvodu a vysvětlení terminologie a rozdílů představím jeden reálný scénář z vlastní praxe, rozdělíme se do skupin (4-5 lidí ve skupině) a každý si vylosuje roli v týmu a také techniku, pomocí které lze tento scénář řešit. Na závěr si popovídáme o tom, jak se vám technika osvědčila a zda se vám díky ní podařilo problém dostatečně odkoučovat. Tímto způsobem se také přirozeně podělíme o přínosy různých technik týmového koučování. V závěru diskuse se podělíme o své zkušenosti s týmovým koučováním v agilních týmech a odkážeme vás na další zdroje. Zváni jsou všichni, kdo mají chuť posunout své týmy dál.

Radoslav Ciglanský

Rado pracuje jako Scrum Master a Unit Manager ve společnosti BOOTIQ SK v rámci BIQ Group. Během své téměř patnáctileté kariéry v IT se věnuje podpoře jednotlivců a týmů v efektivní spolupráci a dodávání funkčních produktů s využitím agilních praktik. Jeho profesní cesta zahrnovala různé oblasti od zákaznické podpory a marketingu po vývoj produktů a provoz, přičemž se neustále zdokonaluje v oblastech agility, managementu a koučování týmů.

 

Mimo profesní sféru se Rado aktivně zapojuje do podpory agilní komunity jako spoluhostitel setkání Agile Bratislava. Každý měsíc se setkává s dalšími nadšenci agility v útulných hospodách nebo firemních prostorách, kde společně sdílejí nápady a zkušenosti, čímž obohacují své kolektivní agilní dovednosti.

 

V osobním životě patří jeho srdce rodině s dvěma úžasnými dětmi. Ve volném čase se rád věnuje cyklistice a běhu, užívá si krásy přírody a vzrušení z fyzické aktivity.