Metoda „World Café“ umožňuje skupinám účastníků sdílet zkušenosti a názory a hledat odpovědi na otázky, které jsou předem definovány. Bude pro vás připraveno 9 tematických stolů, včetně zkušených moderátorů diskuse. Na každou diskusi bude vyčleněný čas v délce 25 minut. Během daného času pro World Café, můžete absolvovat celkem tři diskuse. Cílem metody není za každou cenu dojít k jasným závěrům, cílům nebo plánům. Slouží spíše jako výměna názorů, rozšíření pohledů k daným tématům.
Je čas prolomit ledy mlčení kolem platů ve vaší firmě? Přijďte diskutovat a pustit se do rozkrývání křehkého vztahu mezi penězi, mocí a důvěrou v práci.
Jde jen o peníze, nebo je tu něco víc? Projdeme si zákoutí vašich nejhlubších obav: od pocitů nespravedlnosti, přes obavy z narušení týmového ducha, až po odhalení kostlivců ve skříni. Co by se stalo, kdyby vaše firma právě teď zveřejnila mzdové výměry všech svých zaměstnanců? Zvítězí nakonec transparentnost nebo tajemství?
Přijďte si otestovat svou vlastní komfortní zónu a přesvědčení.
V rámci této diskuze bychom chtěli otevřít téma samoorganizace a představit naši cestu k ní v kontextu nasazení FaST frameworku (více o přechodu na něj se dozvíte v naší case study). Chceme diskutovat co nám dal i vzal přechod k samoorganizujícímu se kolektivu, který je sám zodpovědný za to, co, kdy a jak má dělat. S jakými obavami jsme se na začátku potýkali, kam jsme se během naší cesty dostali, jak se proměnila práce různých rolí, které s týmem spolupracují a můžeme se dotknout spousty dalších souvisejících témat. Budou nás také zajímat Vaše zkušenosti se samoogranizací v cross-functional týmech / kolektivech s nízkými desítkami členů.
V dnešní době stále rezonují pojmy jako „high performing team“ a „high integrity commitment“. Přes značnou pozornost věnovanou těmto tématům se však opakovaně setkáváme s překážkami, které brání dosažení ideálního stavu. Tyto blokery nejsou omezeny pouze na externí vlivy, jako je postoj managementu nebo organizační struktura, ale často narazíme také na interní překážky. Mezi klíčové patří mindset jednotlivých členů týmu, který může omezovat využití celkového potenciálu skupiny. Pojďme se společně zaměřit na ty nejčastější blokery a prozkoumat způsoby, jak je efektivně řešit.
Jsme Y Soft a děláme Large Scale Scrum (LeSS) v Brně. Tým 16-ti sedmičlenných vývojových týmů s jedním společným backlogem, jednou společnou roadmapou, jedním product ownerem.
Pojďme se pobavit co to znamená mít týmy, které dokážou vzít jakýkoliv problém a vyřešit ho end-to-end. Jaké mechanismy takovéto nastavení ve firmě podpoří, co ho zabíjí. Probereme, jaké vidíme výhody vysoké míry adaptability a čím za to organizace platí.
Both Lean and Agile approaches share a commitment to efficiency, continuous improvement, and customer-centricity. However, they diverge in their origins and specific practices. Agile, originating in IT, emphasizes iterative development cycles, stakeholder involvement, and adaptability to change. On the other hand, Lean, rooted in the Toyota Production System, focuses on waste reduction, streamlined processes, and visual signals.
But is Agile really only linked to IT and Lean only to production? Are there cultural clashes applying Lean and Agile outside their original context?
And can Lean and Agile harmoniously coexist? Can you be Agile, without being Lean? What happens if you improve your product, but not improve your process?
How can leaders foster a culture that supports continuous improvement, collaboration, and experimentation?
And is there any future for Agile and Lean in an age of ever increasing complexity?
Come and join this World Café table facilitated by Bastiaan Brouwer, Lean Master Black Belt, Certified Scrum Master and Scrum Product Owner.
We will align on understanding “inviting leadership” and then we will go right into practice. You are invited to craft a first invitation and learn by doing. Then we will discuss how you can transfer this technique to your work context. In the end we will reflect on how this pattern can be used to transform organizations (OpenSpace Agility).
Svobodné nebo decentralizované firmy znějí skvěle, ale řekněme si to upřímně – většina z nás v nich nezačíná (a někdy ani nekončí) Pojďme společně probrat, jak lze i v tradiční firmě provádět postupné změny tak, aby management byl zodpovědností většiny, lidé se cítili jako spolumajitelé a firemní kultura prosperovala. Žádné vznešené řeči nebo konzultační nesmysly, ale reálný život: Diskusi povede Fero Baník, který na příkladu transformace vlastní montážní firmy Baník a syn ukáže, že vždy se dá něco dělat a bojovat je třeba především sám se sebou.
Co když můžeme žít jinak? Posdílíme s vámi své více jak 15-ti leté zkušenosti ze svobodného života naší rodiny a našich životů v práci. Jak se dá žít jinak? Co když nemusíte ostatním říkat, jak to mají dělat? Co když vám nikdo nemusí říkat, jak to máte dělat? Jak může být každý lídrem?
Přijďte k nám na interaktivní diskusi, kde se ponoříme do světa retrospektiv a pobavíme se o nejčastějších chybách, které nám brání využit jejich plného potenciálu. Inspirujme se příklady z praxe a sdílením vlastních tipů a triků.
Copyright © 2024 Edutrea s.r.o. | Ochrana soukromí