ANOTACE

Škálování a adaptabilita v Brně: příběh ze života, kde business udělá otočku o 180°

Large Scale Scrum (LeSS) v Brně: tým 16-ti sedmičlenných vývojových týmů s jedním společným backlogem, jednou společnou roadmapou, jedním product ownerem. Uvedeme vás do našeho světa vývoje SW, který optimalizujeme na škálování a adaptabilitu.

Nasdílíme nástroje a postupy, které nám fungují a věříme, že můžou i vám. A aby to nebylo takové suché povídání, tak se podíváme, co jsme použili při posledním maléru: koupili jsme firmu a plánovali jejich produkt nahradit naším. Jenže trh řekl ne. No a nám nezbylo nic jiného než ho převzít jako náš nový hlavní produkt. Jejich vývoj a QA tým nás v tom nechali a odešli středem, programovací jazyk je na českém trhu bizár, další perly na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak jsme se s tím poprali?

Zdeněk Soukup

Zdeněk se baví prací jako zakládající člen Product Owner community u brněnského Y Softu, jejíž tři členové směřují vývoj 16-ti týmů nad několika produkty. To je přes 100 chytrých lidí, kterým pomáhá hledat a dodat řešení toho, co jejich uživatelé potřebují.  Je odborníkem na škálování vývoje, konkrétně adopci Large Scale Scrum (LeSS) principů.

Ve volném čase učí děti brazilské jiu-jitsu a udí.

Milan Schwarz

Milan se věnuje podpoře jednotlivců, týmů i celé organizace v jejich úspěchu. Pomáhá odkrýt skutečné potřeby a ty začít systematicky řešit. Způsob podpory přizpůsobuje dané potřebě a očekávání. Někdy je spíše v roli coache nebo mentora, někdy naopak v roli leadera, který pomůže danou věc posunout. Srdcovkou pro Milana je Technical Excellence, kde má bohaté zkušenosti.

Milan je od začátku součástí adopce Large Scale Scrum (LeSS) v rámci Y Softu (>100 vývojářů, jeden product backlog, žádní manageři). Před LeSS adopcí (2016-2018) působil na pozici Tech Leada jako součást jednoho vývojového týmu. Tzn. má praktické zkušenosti, jak to před tím (ne)fungovalo a co znamená provést takovouto změnu.